25. ročník - 2018

25. ročník Obranářského speciálu se uskuteční ve dnech 12. a 13. 10. 2018 opět na kynologickém cvičáku Oddílu kynologie Sportovního klubu policie Ostrava ve Studénce. Tedy pokračování v přírodním stylu, samozřejmě zcela praktický obsah...

JUNIOR CUP 2018 - naším týmem založená tradice dostane, bude-li zájem a možnost, prostor také letos! Těšíme se taky na psy do tří let stáří, kteří se mohou zúčastnit juniorské části soutěže, rozdíl od hlavní spočívá v tom, že situace a přístup pachatelů bude přizpůsoben věku psů. Dále junioři nebudou dělat revíry a k revírům přiřazené cviky (vytloukání), ale jinak se řídí propozicemi hlavní soutěže.

POZOR ZMĚNA ORGANIZACE SOUTĚŽE - v roce 100. výročí založení Československa chceme založit novou tradici a uctít tak naši trikoloru. Soutěžící psovodi budou rozdělení do tří skupin dle barev naší vlajky, tedy červená, modrá a bílá skupina. Každá z těchto skupin bude mít maximálně šest psovodů se psy! Kapacita celé soutěže tak bude zastropována na počtu 18 psovodů a jejich psů. Každá ze skupin bude mít svá pravidla, podle kterých budou psovodi rozděleni.

Červená skupina - právo být zařazen do červené skupiny náleží tomu psovodovi, který se na předešlém ročníku našeho speciálu v hlavní soutěži umístil do šestého místa včetně. Pokud tento psovod nevyužije své místo sám, tak mu po jistou dobu zůstane právo nominovat jiného psovoda sám. Jestliže tohoto práva psovod nevyužije, pak pořadatel udělí "divokou kartu" jinému psovodovi.

Modrá skupina - právo být zařazen do modré skupiny získá ten psovod, který se dříve řádně přihlásí.

Bílá skupina - jedná se o soutěžící v dílčí soutěži obranářského speciálu JUNIOR CUP. Tato soutěž proběhne podle zavedených pravidel.  

 

Časté dotazy

SPORTOVNÍ KLUB POLICIE OSTRAVA

ODDÍL KYNOLOGIE POŘÁDÁ VE SPOLUPRÁCI S MĚSTEM STUDÉNKA

25. ROČNÍK SOUTĚŽE

OBRANÁŘSKÝ SPECIÁL SKP OSTRAVA 2018

Odpovědi na nejčastější dotazy:

Kdy? 12. – 13. října 2018

Kde? Studénka, konec ulice Polská, areál Radar, cvičiště oddílu kynologie SKP Ostrava ve Studénce, Mapa zde

Kdy bude závod zahájen? 12. 10. 2018 v 19:00 h, areál Radar – cvičiště oddílu kynologie ve Studénce

Kdy proběhne prezentace soutěžících? 12. 10. 2018 od 17:30 do 18:30 h, areál Radar - cvičiště oddílu kynologie ve Studénce

Podle jakých kritérií se soutěží? Podle Propozic Obranářského speciálu SKP Ostrava 2018

Kdy je uzávěrka soutěžících? Rozhoduje poštovní razítko ze dne 8. 10. 2018, elektronicky se lze přihlásit do půlnoci dne 10. 10. 2018, počet startujících je omezen, termín uzávěrky je závazný!

Kde se mám přihlásit? Přihlášky vyřizuje: Pavlína Kozáková, Malá strana 261, 742 13  Studénka,  přivítáme však elektronické přihlášení na www.special.kynologie-studenka.cz

Kde zjistím více informací? Informace podá: Petr Kozák, tel. +420605790975, +420602647429, +420 974 721 294, pk242902@gmail.com, petr.kozak@pcr.cz, www.kynologie-studenka.cz, www.special.kynologie-studenka.cz

Kolik činí startovné a kdy ho mám zaplatit? Startovné ve výši Kč 300,-- je nutno zaplatit elektronicky, nebo  složenkou na adresu: Pavlína Kozáková, Malá strana 261,  742 13  Studénka a kopii ústřižku je nutno zaslat spolu s přihláškou, tedy do termínu uzávěrky!

Při elektronickém zaslání přihlášky bude tato platná až po doručení startovného.

V případě on-line registrace můžete využít homebanking k úhradě platby na účet č. 43-9646370247/0100, jako variabilní symbol uveďte své telefonní číslo.

Budu mít možnost se někde najíst? Strava je zajištěna.

Budu mít kde spát?  Pozor změna systému ubytování! Bude upřesněno později pořadatelem!

Jaký je program soutěže?

Pátek – v 19:00 slavnostní nástup a následně proběhnou první dvě disciplíny,tedy noční zadržení prchající osoby a zadržení osoby, která se chce střetu se psem vyhnout a to v místě, které bude upřesněno při soutěži. Kulturní program před nástupem bude upřesněn později.

Sobota – od 08:00 h proběhne poslušnost a zároveň bude prováděn revír v objektu a v terénu v místech, které upřesníme až při soutěži. Poté bude soutěž pokračovat blokem ve složení disciplín: přepad při pochůzce, zadržení prchající osoby, zadržení s protiútokem, likvidace výtržnosti a blokace osoby, místo bude upřesněno při soutěži.

Kdo bude posuzovat disciplíny soutěže? Soutěžní výkony bude posuzovat Veronika Staniová, Jiří Ščučka, Dalibor Klement, Pavel Klohna, Josef Šesták a další zkušení rozhodčí. Další jednání probíhají.

Kdo bude figurovat? Libor Kostera, David Polzer, Michal Řehoř a další náležitě poučené osoby. Další jednání probíhají.

Dostanu nějaké ocenění? Naši sponzoři se opět postarají o skvělé ceny. Poháry do šestého místa, plakety, věcné ceny, diplomy - naši skvělí sponzoři ani letos nenechají nikoho odjet s prázdnou.

Pohár družstev - družstvo představují dva psovodi jedné součásti (PČR-jedno OSK, VS-jedna věznice, MP-jedno město, AČR-jeden útvar, VP-jedno velitelství, jeden cvičák). Dvojce psovodů se psy, která v součtu získá nejvyšší počet bodů obdrží hezký pohár!

Pořadatel si vyhrazuje právo na případnou změnu uvedených informací.